[O1] Wentylator chłodnicy- ciągle się włącza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kobyla
    Classic
    • 2012
    • 28

    [O1] Wentylator chłodnicy- ciągle się włącza

    Deo,
    Kobyla
  • Sebastian_TM
    Drive
    • 2011
    • 94

    #2
    [O1] Wentylator chłodnicy- ciągle się włącza

    Jak w temacie zauważyłem, że wentylator włącza się praktycznie po każdym dystansie w ciepłe dni. Płyn chłodniczy jest, wszystko chodzi ok. Pytam bo nie wiem czy to normalne... W Focusie przez półtora roku włączył się może 2 razy a tutaj pracuje po każdej nawet krótkiej jeździe. Ten typ tak ma czy szukać błedu?

    Komentarz

    • Bialy
      Rider
      • 2009
      • 306

      #3
      A nie masz przypadkiem włączonej klimatyzacji?

      Komentarz

      • Sebastian_TM
        Drive
        • 2011
        • 94

        #4
        Nie... Klima jest jeszcze nienabita nawet

        Komentarz

        • ppppppppawlo
          Classic
          • 2010
          • 24

          #5
          Ja miałem podobny problem podczas usterki termostatu. Nawet po samym włączeniu zapłonu, wentylator się włączał. Potem jeszcze migała dioda na desce od ele. sterownia silnika no rzecz jasna niska temperatura silnika.

          Komentarz

          • peb
            Rider
            • 2010
            • 254
            • Roomster (5J)

            #6
            To może być uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej lub przetarte przewody przy czujniku. Miałem już chyba z 15 przypadków że się poprzecierał i zwierają sie ze sobą. Ale na początek bym radził podpiąć pod VAG.
            Wyprzedaż garażowa
            Różności od książek przez budowlankę po części moto

            https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

            Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

            Komentarz

            • agrala
              Rider
              • 2011
              • 397

              #7
              Uszkodzony czujnik w chłodnicy - wypnij go i zobacz czy sie bedzie załączał wentylator.
              Uszkodzony sterownik wentylatorów.
              Podłączenie pod VAGa nic nie da bo sterownik wenylatorów a ani wentylator nie ma możliwości diagnozy.
              Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
              Emulator czujnika poziomu oleju G266
              Napraw sterowników AIRBAG

              Komentarz

              • JanuszSz
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 2835
                • Superb II combi (3T5)

                #8
                Zamieszczone przez agrala
                Uszkodzony sterownik wentylatorów.
                Poszedł bym tym tropem.
                Wymontuj akumulator,pod nim jest skrzyneczka sterownika wentylatorów.Jest pewnie zamoknięta i robi się zwarcie.
                Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                Komentarz

                • Sebastian_TM
                  Drive
                  • 2011
                  • 94

                  #9
                  Pod VAG był podłączany już kilka razy... I nic złego nie pokazuje. Wymieniałem czujnik temperatury (ten z zielonym kapturkiem, czyli przy silniku). Ja nie bardzo się znam więc przekaże sugestie mechanikowi... Tylko pytanie czy wymieniać termostat na początek? Czy termostat gdy nie funkcjonuje prawidłowo to raczej ma problem z NIE trzymaniem temperatury?

                  Komentarz

                  • agrala
                    Rider
                    • 2011
                    • 397

                    #10
                    Co przez to rozumiesz?
                    Zamieszczone przez Sebastian_TM
                    Czy termostat gdy nie funkcjonuje prawidłowo to raczej ma problem z NIE trzymaniem temperatury?
                    Termostat raczej nic do tego nie ma bo gdyby sie zacial i nie otwieral to do duzy obieg by sie nie nagrzewal a tam jest czujnik. Gdyby byl caly czas otwarty to by sie nie dogrzewal samochod i wtedy by sie wentylator nie wlaczal w ogole.
                    Czujnik ktory jest odpowiedzialny za wlacznie wentylatorow jest w chlodnicy.
                    Jzeli Twoj mechanik nie daje sobie z tym rady to zmien mechanika bo to sa podstawy.
                    Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                    Emulator czujnika poziomu oleju G266
                    Napraw sterowników AIRBAG

                    Komentarz

                    • ppppppppawlo
                      Classic
                      • 2010
                      • 24

                      #11
                      Zamieszczone przez agrala
                      Gdyby byl caly czas otwarty to by sie nie dogrzewal samochod i wtedy by sie wentylator nie wlaczal w ogole.
                      Ja przy awarii termostatu, który zaciął się otwarty i niedogrzewał silnika, miałem problem włączającego się wentylatora. Komputer wariował i nawet przy samym zapłonie załączał wentylator. Jaki masz typ silnika ? W moim przypadku (1.6 MPI BFQ) termostat był w obudowie wraz z czujnikiem temperatury i kosztował ok. 300 zł. Jeśli masz normalną temp. silnika to wina nie leży w termostacie, ale może w czujniku?

                      Komentarz

                      • RyszardF
                        Drive
                        • 2011
                        • 73

                        #12
                        Witam
                        mam podobny problem silnik 1.6 i AVU, po włączeniu silnika po około 10 sekund załancza sie wentylator chłodnicy i tak pracuje około 10 minut po wyłączeniu silnika. W czasie jazdy temperatura ciechy chłodzącej nie przekracza 50 stopni. Dzwoniłem do serwisu skody w rzeszowie i facet mówi ze albo termostat albo jakies zwarcie ze wiatrak sie załancza.
                        Mechanik twierdzi że termostat do wymiany koszt ponad 200zl.
                        Więc czekam do soboty czy żeczywiście będzie to tylko termostat czy może faktycznie czujnik przy chłodnicy.
                        Moja strzałka

                        Komentarz

                        Pracuję...